VIDEO
LJUDPODDAR
Listen to ”Nyhetsveckan #72 – När avgrunden öppnar sig, vi är ockuperade, kul med familjen Åkesson” on Spreaker.
Ingrid Carlqvist och Maria Celander är oberoende, politiskt inkorrekta journalister.
Stötta vårt arbete via
BG: 831-4742
Swish: 0709-963377
Besök vår sajt: https://ingridochmaria.se/
Alla poddar/videor: https://nontube.net
Ingrid & Maria på Facebook: https://www.facebook.com/IngridMaria-…
Ingrid på Mewe: https://mewe.com/profile/5c7682506bab462a83cab389
Ingrid på VK: https://vk.com/ingcarl
Ingrid på Gab: https://gab.com/ingcarl
Vinjettmusik: Agony Street
Stökigt i Helsingborg
Bomb på juldagsmorgonen
https://www.hd.se/2019-12-26/klubben-pa-bruksgatan-tidigare-utsatt-for-tva-sprangningar
Bomb i Ramlösa i natt
https://www.expressen.se/kvallsposten/kraftig-detonation-utanfor-helsingborg/
https://www.hd.se/2019-12-27/explosion-vid-bostad-i-ramlosa-fyra-villor-skadade
Julupplopp på Nørrebro i Köpenhamn
https://samnytt.se/fyrverkeriterror-i-okand-stadsdel-kravallutrustad-polis-attackerad/
Mord på prästgård i Tyskland
https://samnytt.se/sju-arabiska-man-gick-till-attack-mot-julfirare-i-prastgard-en-mordad/
Mord i London kopplat till Karolin Hakim
https://www.expressen.se/kvallsposten/krim/van-till-karolin-hakims-sambo-mordad-i-london/
Kul film om Sölvesborg med fam Åkesson
https://www.youtube.com/watch?v=-siUAA9nZlM
Partiet Nyans anmäler Skurup
https://nyheteridag.se/partiet-nyans-anmaler-skurups-kommun-for-slojforbudet/
Fler pass än någonsin försvinner
https://uvell.se/2019/12/25/passhaveriet/
Ring P1: Gösta Persson, Skövde: “Vi är redan ockuperade!”
https://sverigesradio.se/avsnitt/1416518
När avgrunden öppnar sig
https://www.gp.se/nyheter/sverige/självmordslarm-en-stor-del-av-polisens-vardag-1.21932477
Statistik
https://www.folkhalsomyndigheten.se/suicidprevention/statistik-om-suicid/
Ari Behn
https://www.aftonbladet.se/nyheter/a/3JwxeX/ari-behn-ar-dod–47-ar-gammal
Ari Behns sista tid i livet
https://www.expressen.se/nyheter/fore-tragedin-sa-var-behns-sista-tid-i-livet/
1 miljon svenskar äter “lyckopiller”
https://www.svtplay.se/video/24595393/landet-lyckopiller/landet-lyckopiller-avsnitt-1
Kritik mot programmet
https://www.svd.se/landet-lyckopiller–vad-ar-det-for-titel-svt
Här kan du få hjälp
Gillade du den här podden? För att Ingrid & Maria ska kunna fortsätta arbetet med att dra fram mörkermännen i ljuset, behöver vi din hjälp. Sätt in ett engångsbelopp via bankgiro eller Swish – eller via Donorbox här nedanför. Du kan också välja att blir månadsgivare via Donorbox. Tack för ditt bidrag!
BG: 831-4742
Swish: 0709963377
Villkor för kommentarsfältet
Ingrid & Maria tar inget ansvar för kommentarer som skrivs på denna webbsida. Den som kommenterar är själv juridiskt ansvarig. Kommentarer förhandsgranskas inte och är inte redaktionellt material. Kommentarer som bryter mot våra regler tas bort vid efterhandsmoderering.
Helt rätt som f.d psykiatri sjuksköterska kan du ej förhindra ett suicid om personen verkligen har bestämt sig.
Alla e vi SD svin enligt Schyffert och Nour.
Sd svinen sprängde villor i Hbg, rasismar 2 miljoner invandrare. Våldtar kaniner. Sätter fyr på hus. SD svinen e kulturbedragnas Nazzar. Livet leker i Sverige där 25% brunsås diggare gömmer sig för Niqab folket men Nazzar runt i sina lägenheter. Nazze Björn får sin Brunsås Frida.
Ulf Hick Lundell och Hbtq Gardell rotar i Åkesson- Erixons soptunna efter felaktiga ordval och Blå Bands pulversås konvolut.
Niqab stereo i surround….goes round and around…..
På tal om Sölvesborgs videon. I Helsingborgs Dagblad stod om en Niqab bärande 19 åring som tränade sin svenska på åldringar i Hemtjänsten. Varit i Sverige 2 år. Liberal vänsterbladet tyckte det var Gina Dirawi klass. En helt inlindad tösabit sharia tvättade röven oå åldringar. Ved vil ni ate Sven?
mycket intressant om självmord. dock å ser jag tidningsrubrikerna av Ari Bhen med stor misstänksamhet. det finns andra teorier att han var tredje dödsfallet i en kedja där de var vittnen till dumheter från kavin spacey som tydligen på något sätt kan kopplas till epstein eller liknande aktiviteter. ari var tydligen det tredje dödsfallet i kedjan av vittnen. därmed är jag extremt misstänksam kring detta självmord, att han sedan rörde sig i kungliga kretsar blir det inte bättre av. mina teorier är att antagligen blev han epsteinad för han visste för mycket eller också hade han egna dumheter för sig och inte ville stå till svars för dessa. väntar fortfarande på att USA öppnar de 100.000 seal indiciments.